نگهداری و نظافت مبلمان

آگوست, 2017 بدون نظر خدمات

نگهداری مبلمان

امروزه مبل و میز ناهارخوری عضو لا ینفک بسیاری از منازل ما شده است. اما گاهی این وسایل با سایر چیدمان خانه و کلا فضای خانه همخوانی و تناسب ندارد. پس باید در خرید میز و مبلمان به نکاتی همچون متراژ خانه ، رنگ بندی دیوار ها و همچنین طراحی دکوراسیون منزل و سایر نکات بصری و دقت نمود. خلاصه در یک کلام به طور عامیانه باید گفت مبلمان به کل خانه و ما یحتوی آن بیاید.این موضوع از یک سو مد نظر است اما از سوی دیگر بحث نگهداری مبلمان مورد توجه قرار می گیرد که گاها از خرید آن هم اهمیت بیشتری می یابد. در حقیقت نگهداری از مبلمان و سایر وسایل منزل نوعی هنر است که موجب افزایش طول عمر مثلا مبلمان میشود و همچنین سبب می گردد از زیبایی آن کاسته نشود.

نگهداری مبلمان

محل قرار گیری مبل ها

روش نگهداری از مبلمان متفاوت است , اما جنس این لوازم هرچه که باشد ,یک اصل اولیه برای نگهداری آنها وجود دارد و آن قرار ندادن مبلمان در مقابل نور مستقیم خورشید است. چرا که نور خورشید در دراز مدت سبب رنگ پریدگی و از رونق افتادن آن می گردد. هچنین باید توجه داشت که این قبیل وسایل در مجاورت جاهای گرم نظیر شوفاژ, رادیاتور, شومینه و یا  بخاری نباید قرار گیرند؛ چرا که گرمای شدید و همچنین گرمای مداوم سبب خشک و شکننده شدن چوب یا چرم می شود. بویژه در مبلمان چرمی این فرسایش به مراتب بیشتر است و مبل سریعا شکل و قیافه ی خود را از دست می دهد. همین موضوع در مورد لوازم چوبی نیز صادق است

نکته ی حائز اهمیت دیگر اینکه این نوع از اسباب خانه ,نباید در مسیر جریان هوای سرد نیز قرار گیرند. پس در نتیجه ی جای قرار گیری این دست وسایل باید در زمستان و تابستان در هوای معتدلی واقع گردد.

نگهداری مبل ها

نکات نظافتی مبلمان

برای نظافت مبلمان چوبی بهتر است از دستمال خشک ( ترجیحا دستمال های متقالی ) به جهت گردگیری استفاده کرد. همچنین در صورت داشتن مبلمان چرمی در خانه باید مرتب آنها را گردگیری کنید و حداقل هر ۳ ماه یکبار به واکس مخصوص چرم آغشته کنید.

در صورت ریختن مایعات چه کنیم؟

در اینصورت , ابتدا دستمال خشک را روی محل قرار دهید تا رطوبت آن را جذب کند. توجه داشته باشید هیچوقت دستمال را روی رطوبت نکشید , بلکه دستمال خشک را فقط روی آن قرار دهید و سپس بردارید و در نهایت با دستمال خشکی که رنگ نمی دهد , رطوبت باقی مانده را خشک کنید. بهتر است پس از خشک کردن کامل , در صورت خیس شدن قسمت چوبی, آن قسمت را با مواد مخصوص پولیش نمایید.

اگر قسمت های پارچه ای مبلهای شما کثیف شده باشد , حتما آن را با مواد استاندارد تمیز کنید. اگر هم لکه بوجود آمده از لکه بر های موجود در بازار بهره ببرید.

توصیه های مراقبتی در نگهداری مبلمان

نگهداری مبل ها

از دیگر نکات مهم در خصوص نگهداری مبل ها این است که از قرار دادن اجسام سنگین و غیر متعارف و تیز بر روی این وسایل جدا خودداری کنید. بدیهی است که قرار گیری این قبیل وسایل بر روی مبلمان سبب خراب یا پاره شدن آن می گردد.

نکته مهم بعدی این است که مبلمان را در جایی با سطحی صاف و یکنواخت قرار دهیم. همچنین هنگام جابجا کردن آنها را هرگز روی زمین نکشید. چرا که این کار سبب آسیب دیدگی و نهایتا منجر به لق شدن پایه های آنها می شود.

در برخی از منازل برای تزیین یا نگهداری مبلمان به شیوه ای بهتر , پوشش هایی روی می اندازند. که از لحاظ علم طراحی دکوراسیون آن چنان مورد توجه قرار نگرفته است. ولی به هر جهت باید توجه داشت اگر این نوع پوشش ها پلاستیکی باشد, به تدریج موجب صدمه زدن به سطح چوبی این لوازم می شود.

همچنین اگر مبل شما نیاز به ترمیم و یا تعمیرات جزئی دارد حتما در اولین فرصت اقدام به تعمیر آن کنید چرا که به تعویق انداختن این اکر سبب بروز خرابی بیشتر می گردد.

نکته آخر اینکه یادتان باشد پولیش ماه به ماه مبلمان چوبی نکته ای مهم در نگهداری مبلمان است که , سبب طول عمر این وسایل می شود و شما وسایلی در اختیار خواهید داشت که همیشه نو به نظر می رسند.

برای نگه داری بهتر از مبلمان نظافت آن را در منزل به خشکشویی مبلمان شهاب بسپارید

یکبار خدمات ما را امتحان کنید تا به مشتریان شهاب بپیوندید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =