قرآن بافته شده با فرش

قرآن بافته شده با فرش

در آستانه ميلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مراجع تقليد و علما از قرآن نفيس بافته شده روي فرش رونمايي شد.

حجت الاسلام شربياني با اشاره به اينکه اين قرآن نفيس که به صورت کتاب بافته شده است در جهان اسلام نظير ندارد، تصريح کرد: هنري که براي خلق اين اثر ارزشمند بکار رفته، بسيار ظريف است و هنرمندان تبريزي حدود شش سال روي آن کار کرده‌اند.

در آستانه سالروز ميلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا(س)،‌ با حضور شماري از مراجع تقليد و علما از قرآن نفيس بافته شده روي فرش اثر هنرمندان تبريزي رونمايي شد.

بر اساس اين گزارش، مسؤولان دانشگاه هنر اسلامي تبريز به همراه رييس و مسؤولان دانشکده فرش اين دانشگاه پيش از ظهر امروز پنجشنبه،‌ با حضور در شهر مقدس قم با شماري از مراجع تقليد و علما ديدار کردند. در اين ديدارها همچنين از فرش قرآني نفيس تبريز رونمايي شد.

حجت‌الاسلام سيدجلال شربياني معاون فرهنگي اجتماعي دانشگاه هنر اسلامي تبريز در حاشيه رونمايي از اين اثر تصريح کرد: در اين اثر هنري بسيار ارزنده و زيبا مجموع ۳۰ جزء قرآن کريم به صورت دورو با بافته شده است.

حجت الاسلام شربياني با اشاره به اينکه اين قرآن نفيس که به صورت کتاب بافته شده است در جهان اسلام نظير ندارد، تصريح کرد: هنري که براي خلق اين اثر ارزشمند بکار رفته، بسيار ظريف است و هنرمندان تبريزي حدود شش سال روي آن کار کرده‌اند.

وي بافته شدن به صورت دورو را از ديگر ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين اثر نفيس و ارزشمند دانست و با بيان اينکه اين اثر نفيس انيز با حضور مقام معظم رهبري رونمايي شده بود، گفت: هنرمندان تبريزي به مدت شش سال براي توليد اين قرآن کار کرده‌اند و در ديداري که خدمت مقام معظم رهبري رسيديم ايشان آخرين گره‌هاي آن را بريدند و توصيه هاي ارزشمندي به ما ارائه کردند.

جواد پورنامي رييس دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامي تبريز نيز در حاشيه رونمايي از اين اثر در سخناني گفت: اين قرآن با خط عثمان طاها بافته شده است
وي افزود: هرچند آياتي از قرآن کريم و حتي سوره‌هاي کوچک قرآن به اين شکل بافته شده بود، اما بافته شدن تمام سي جزء قرآن کريم با اين ويژگي‌ها تاکنون سابقه نداشته و ترکيب بافت‌ها به اين اثر ظرافت بسياري خاصي بخشيده است.

گفتني است،‌ اين قرآن نفيس با حضور حضرات آيات ناصر مکارم شيرازي و‌ جعفر سبحاني از مراجع تقليد و همچنين آيت الله مسلم ملکوتي از استادان برجسته درس خارج و عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم رونمايي شد.

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758