فرش های ماشینی پر تراکم ایرانی و بلژیکی

فرش های ماشینی پر تراکم ایرانی و بلژیکی

به طور کلی افراد در انتخاب فرش به دو نکته بسیار اهمیت می دهند یکی زیبایی فرش و دیگری دوام فرش که هر دو در فرش های ماشینی بسیار مهم می باشد اما گاهی هر دوی این خصلت ها را در یک فرش نمی توان یافت پس چه باید کرد؟ اگر شما فردی هستید که به زیبایی فرش اهمیت می دهید باید حتما از فرش های مانشینی پرتراکم استفاده نمایید اما اگر زیبایی فرش برایتان خیلی مهم نیست و بیش از آن دوام و کیفیت فرش برایتان مهم است بهتر است از فرش های ماشینی پر تراکم پانصد شانه که تراکمی حدود ۱۰۰۰ دارند استفاده کنید.

خوب است بدانید که فرش ماشینی هفتصد شانه از نخ ها ی نازکتر تولید می شوند که باعث کم دوامی این نوع فرش ماشینی شده است.

فرش های ماشینی پر تراکم

شاید خیلی از ما ندانیم که در کشورمان برای بافت فرش های ماشینی پر تراکم از چه الیافی استفاده می شود ؛ در ایران برای بافت اکثر فرش های ماشینی از الیافی به نام اکرولیک بسیار زیاد استفاده می شود که پرز زیادی از خود دفع می کند و شاید در برخی افراد حساسیت ایجاد کند.

پس اگر فکر می کنید که فردی حساس هستید و زود نسبت به چیزی آلرژی می گیرید به سراغ فرش ماشینی نروید.

یکی از مدل های فرش های ماشینی پر تراکم که در سال های اخیر به صورت وارداتی به ایران آمده است معروف به فرش ماشینی بلژیکی می باشد که در ان طرح های ایرانی بسیار به کار رفته و بسیار سبک می باشد همچنین قیمت مناسب آن باعث استقبال شدید ایرانی ها از این نوع فرش شده است اما باید بدانید که فرش های بلژیکی از مواد اولیه ویسکوز بافته شده است که مرغوبیت ندارد و باعث چسبیدن فرش به سطوح می شود و بعد از هر بار شستن فرش پرز می دهد و بافت آن به صورت گلوله در می آید .

توجه داشته باشید که اگر شما از فرش های بلژیکی استفاده می کنید هرکز خودتان برای شستن آن اقدام نماید و این کار را به قالیشویی های معتبر (قالیشویی شهاب ) واگذار کنید تا فرشتات از بین نرود .

 

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758