فرش های حرم امام رضا(ع)

جولای, 2017 بدون نظر اخبار

سالانه 75 هزار مترمربع فرش در حرم مطهر رضوي نونما مي‌شود

مديرعامل شرکت تهيه و توليد فرش آستان قدس رضوي گفت: سالانه حدود 75 هزار متر مربع فرش دست‌باف و ماشيني در حرم مطهر رضوي نونما مي‌شود.

منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي آستان قدس رضوي غلامرضا باغشني اظهار کرد: از اين ميان، 5 هزار متر مربع فرش دست‌باف و حدود 70 هزار متر مربع فرش ماشيني است که در رواق‌ها و صحن‌ها تعويض و نو مي‌شود.

وي با بيان اين که فرش‌هاي حرم مطهر رضوي هميشه نو و نزديک به نو است، گفت: فرش‌هاي دست‌باف مذکور از جنس پشم درجه يک داخلي و پنبه و فرش‌هاي ماشيني از جنس نخ اکرليک درجه يک باير آلمان است.

باغشني ادامه داد: در فرش‌هاي جديدي که از ابتداي امسال وارد حرم امام رضا(ع) شده است، از طرح‌هاي افشان، لچک ترنج و افشان ترنج، استفاده شده است.

وي با اشاره به جمع‌آوري سالانه 70 هزار متر مربع فرش ماشيني و 5 هزار متر مربع فرش دست‌باف از صحن‌هاي و رواق‌هاي حرم مطهر رضوي، گفت: تمامي رواق‌ها و بيشتر صحن‌هاي حرم مطهر رضوي با فرش‌هاي ماشيني و دست‌باف مفروش مي‌شود.

باغشني درباره فرش‌هاي جمع‌آوري از صحن‌ها و رواق‌هاي حرم مطهر رضوي شده، گفت: اين فرش‌ها در محل نمايشگاه شرکت واقع در مقابل باب‌الجواد، به فروش مي‌رسد.

مديرعامل شرکت تهيه و توليد فرش آستان قدس رضوي ادامه داد: عمده مشتري‌هاي اين فرش‌ها، خانوارهاي کم‌بضاعت و نمازخانه‌هاي ساير ادارات و همچنين مساجد و تکايا هستند.

Tags