فرش های حرم امام رضا(ع)

فرش های حرم امام رضا(ع)

سالانه ۷۵ هزار مترمربع فرش در حرم مطهر رضوي نونما مي‌شود

مديرعامل شرکت تهيه و توليد فرش آستان قدس رضوي گفت: سالانه حدود ۷۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف و ماشيني در حرم مطهر رضوي نونما مي‌شود.

منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي آستان قدس رضوي غلامرضا باغشني اظهار کرد: از اين ميان، ۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف و حدود ۷۰ هزار متر مربع فرش ماشيني است که در رواق‌ها و صحن‌ها تعويض و نو مي‌شود.

وي با بيان اين که فرش‌هاي حرم مطهر رضوي هميشه نو و نزديک به نو است، گفت: فرش‌هاي دست‌باف مذکور از جنس پشم درجه يک داخلي و پنبه و فرش‌هاي ماشيني از جنس نخ اکرليک درجه يک باير آلمان است.

باغشني ادامه داد: در فرش‌هاي جديدي که از ابتداي امسال وارد حرم امام رضا(ع) شده است، از طرح‌هاي افشان، لچک ترنج و افشان ترنج، استفاده شده است.

وي با اشاره به جمع‌آوري سالانه ۷۰ هزار متر مربع فرش ماشيني و ۵ هزار متر مربع فرش دست‌باف از صحن‌هاي و رواق‌هاي حرم مطهر رضوي، گفت: تمامي رواق‌ها و بيشتر صحن‌هاي حرم مطهر رضوي با فرش‌هاي ماشيني و دست‌باف مفروش مي‌شود.

باغشني درباره فرش‌هاي جمع‌آوري از صحن‌ها و رواق‌هاي حرم مطهر رضوي شده، گفت: اين فرش‌ها در محل نمايشگاه شرکت واقع در مقابل باب‌الجواد، به فروش مي‌رسد.

مديرعامل شرکت تهيه و توليد فرش آستان قدس رضوي ادامه داد: عمده مشتري‌هاي اين فرش‌ها، خانوارهاي کم‌بضاعت و نمازخانه‌هاي ساير ادارات و همچنين مساجد و تکايا هستند.

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758