فرش سرمه ای و دکوراسیون

جولای, 2017 بدون نظر آموزش ها, فرش

فرش سرمه اي راچگونه وبا چه رنگهايي در دکوراسيون ست کنيم؟

 

 

فرش هاي جديدي با زمينه اي سرمه اي محبوبيت زيادي در خانه ها پيدا کرده است اما فرش سرمه اي با چه وسايلي با چه ترکيب رنگي بايد ست شود ؟

فرش سرمه اي بيشتر براي خانه هايي با سبک کلاسيک استفاده مي شود اما در ساير سبک ها هم ديده مي شود .فرش سرمه اي جلوه اي مجلل و با شکوه به فضاي اتاق مي يخشند به همين خاطر است که فرش هاي سرمه اي را بهتر است در اتاق هاي نشيمن يا پذيرايي استفاده کرد .

براي ست کردن فرش سرمه اي در منزل اولين موضوع اين است که چند ويژگي فرش را با دقت بيشتري بررسي کنيد . اولين موضوع اين است که طرح و نقش فرش شما از نقش ها و طرح هاي ريز بافته شده يا از طرح هايي با جزييات کمتر تشکيل شده است ، دومين موضوع که بايد بررسي شود اين است که ترکيب هاي رنگي به جزء سرمه اي چيست بيشتر رنگهايي که در ترکيب با فرش هاي سرمه اي به کار مي رود رنگهايي همچون کالباسي ، کرم ، سبز آبي ، قهوه اي و … را استفاده مي شود .

 

اگر فرش سرمه اي شما داراي طرح هاي پيچيده و شلوغ بود بهتر است که در ست کردن ساير وسايل با فرش از رنگ هاي روشن استفاده کرد ، براي مثال استفاده از فرش هاي سرمه اي در کنار ديوار هاي روشن خيلي بيشتر زيبايي خود را نشان ميدهد . اما اگر کاغذ ديواري ها يا رنگ ديوار ها هم زمينه اي تيره داشته باشد فضاي خانه خيلي تاريک و بسته و کم نور به نظر مي رسد .

يکي ديگر از وسيله هايي که زيبايي زيادي در کنار فرش هاي سرمه اي دارد ، مبلمان ها مي باشند خوشبختانه مبلمان هاي چوبي همخواني بالايي در ست شدن با اين فرش ها دارد . اما روکش اين مبل ها بهتر است از يکي از رنگ هاي جزيي در ترکيب طرح فرش استفاده کنيد مثلا اگر فرش شما در طرح و نقش خود کنار سرمه اي رنگ کالباسي دارد ، شما مي توانيد از مبلمان کالباسي استفاده کنيد .انتخاب رنگ هاي مبل يکي از بهترين و موثرترين راه حل ها براي زيبايي دکوراسيون مي باشد .

يکي از عوامل مهم ديگر پرده هاست ،انتخاب يک پرده با رنگ روشن و ساده خيلي بهتر از انتخاب يک پرده پر نقش و رنگا رنگ است .ترکيب يک پرده با طرح ساده يا حتي بدون طرح در دکوراسيون نظم و ترتيب بهتر در فضاي اطراف حفظ مي شود .

به طور خلاصه مي توان گفت که فرش هاي سرمه اي در کنار وسايل ساده و رنگ هاي روشن خيلي جذابيت بالايي ايجاد مي کند

قالیشویی شهاب بهترین در تهران با ما تماس بگیرید

با سفارش آنلاین ۱۵ درصد تخفیف قالیشویی شهاب بهره مند شوید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =