شستشوی فرش ابریشمی

آگوست, 2017 بدون نظر خدمات, دسته‌بندی نشده

شستشوی فرش ابریشمی چیست

فرش ابریشمی فرش دستبافی است که از ابریشم خام تهیه می شود و همان طور که می دانید چه زحمت زیاد و دقت و حوصله بالایی برای تولید ابریشم از پیله های کرم ابریشم کشیده می شود و این نخ های ابریشمی توسط دست زحمت کش و هنرمند بافندگان فرش ابریشمی به دلیل ظرافت های نخ ابریشم، رج به رج با ظرافت و دقت خاصی بافته می شود. فرش ابریشمی دستباف به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد.

و آن را مدیون کرم های ابریشم است با وجود قیمت بالای آن، علاقمندان زیادی دارد. یکی از ویژگی های فرش ابریشمی خاصیت منشوری بودن آن است. به گونه ای که از هر زاویه ای که به فرش نگاه کنید طیف متفاوتی از رنگ ها را می بینید.

و رنگ های فرش از زوایای دید مختلف، کاملا متفاوت و متنوع است

و این به خودی خود خاصیت جذابی است.

نوع دیگر فرش فرش های ابریشم گونه هستند که با استفاده از الیاف مصنوعی فرشی شبیه به فرش ابریشمی دستباف را با قیمت کمتر به علاقمندان تقدیم می کند.

حتما برای شستشوی فرش ابریشمی خود به سراغ قالیشویی ها بروید.

شستشوی فرش ابریشمی مصنوعی

فرش ابریشمی به دلیل جنس خاص نخ آن و ظرافت آن در صورت نیاز به شست و شو به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد. به گونه ای که برای شستشوی فرش ها نباید از مواد شوینده و شیمیایی معمول استفاده کرد و نیاز است که حتما از مواد شوینده ای استفاده کرد که کاملا طبیعی و با کمترین میزان مواد شیمیایی باشند.

حتی برای استفاده از این مواد شوینده طبیعی هم باید ابتدا شستشوی فرش ابریشمی به صورت تستی در سطح بسیار کمی از فرش انجام شود و در صورت موفقیت آمیز بودن می توان از آن مواد شوینده برای شستشوی کل فرش ابریشمی استفاده کرد و در صورت عدم موفقیت باید مواد شوینده مورد استفاده تعویض شود.

همچنین فرش ابریشمی به گونه ای است که در صورت فشار و ساییده شدن بسیار آسیب پذیر است و موجب از بین رفتن الیاف فرش ابریشمی می شود؛ به همین دلیل شست و شوی آن بسیار ظریف است و نمی توان به هر قالیشویی سپرد.

و  از مدل شستشوی فرش های معمولی با استفاده از فرچه و تی که در حیاط بیشتر خانه ها انجام می شود در شستشوی فرش ابریشمی استفاده کرد مگر این که بخواهید با فرش ابریشمی بسیار زیبا و چشم نواز خود برای همیشه خداحافظی کنید. توجه داشته باشید که هر گونه کثیفی و تراوشات مایعات روی فرش دستباف باید به سرعت و بدون استفاده از مواد شیمیایی پاک شود و هیچ فشار و ساییدگی و اصطحکاک و حتی گرمایی روی فرش ایجاد نشود که همگی این موارد باعث آسیب های جبران ناپذیری به فرش ابریشمی دستباف شما می شود.

قیمت شستشوی فرش ابریشمی

توصیه تمام متخصصان فرش به دارندگان فرش های ابریشمی ظریف این است که در مرحله اول نگهداری فرش ابریشمی خود را به گونه ای انجام دهند که کمتر نیاز به شستشو پیدا کند و در صورت کثیف شدن و نیاز به شستشو سعی نکنند که با روش های خانگی فرش ابریشمی خود را برای رفتن به سطل زباله آماده کنند بلکه از متخصصان و کارشناسان فرش کمک بخواهند.

قالیشویی شهاب با سابقه در شستشوی انواع فرش ماشینی و دستباف دارای کارشناسان حرفه ای فرش می باشد که در صورت نیاز می توانید از مشاوره تلفنی رایگان آن ها برای شستشو و لکه برداری فرش ابریشمی و قیمت شستشوی فرش ابریشمی خود استفاده کنید و در صورت لزوم شستشوی آن را با خیال راحت و گارانتی کامل به ما بسپارید.

فرش را به عرش میرسانیم

کارخانه قالیشویی شهاب

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سیزده =