فرش خلیج فارس در هرمزگان

فرش خلیج فارس در هرمزگان

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: فرش خلیج اثر استاد احد خرسند آگاهی از استان تبریز همزمان به پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس در بندرعباس رونمایی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، علیرضا درویش‌نژاد در جمع خبرنگاران گفت: فرش خلیج فارس یک اثر فاخر هنری و برگرفته از نقش های قدیمی سیاحان اروپایی است که در آن به صورت خاص به خلیج فارس پرداخته و تمام مناطق و مشخصات آن با دقت ترسیم شده است.

دبیر پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس در خصوص ابعاد و خصوصیات این اثر هنری اظهار داشت: فرش خلیج فارس در ابعاد ۱۰۰×۱۰۰ سانتی‌متر با بیش از ۶۰ هزار گره در سبک تبریز بافته شده است که در آن به وضوح اشاره شده که خلیج فارس و حتی بخشی از حاشیه جنوبی آن متعلق به مملکت پارس می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت استان تبریز در پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس بیان کرد:‌ دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس در استان هرمزگان وظیفه هماهنگی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های مرتبط با این جشنواره را در سراسر کشور و استان‌های مختلف بر عهده دارد و امسال نیز شاهد حضور بسیاری از استان ها در جشنواره پنجم هستیم.

وی عنوان کرد: همزمان با روز ملی خلیج فارس با حضور استاد احد خرسند آگاهی و جمعی از هنرمندان برجسته در رشته‌های مختلف و مقامات عالی رتبه کشوری، استانی، پژوهشگران، اساتید و مورخان از فرش خلیج فارس رونمایی بعمل می آید.

گفتنی است؛ پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس ۷ الی ۱۵ اردیبهشت در بندرعباس جزیره هرمز و سایر شهرستان های هرمزگان برگزار می شود.

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758