فرش‌هاي دستباف چيني!

جولای, 2017 بدون نظر اخبار

 

فرش‌هاي دستباف چيني در ويترين مغازه‌هاي تهران!

 

مشاور عالي مرکز ملي فرش ايران گفت: بايد فرهنگ سازي شود تا افراد فرش اصيل ايراني را به خوبي شناخته و فرش هاي خارجي را به جاي دستبافته هاي ايراني تهيه نکنند.

قاچاق دامن فرش را هم گرفت/فرش‌هاي دستباف چيني در ويترين مغازه‌هاي تهران!محمدرضا عابد، مديرعامل شرکت سهامي فرش و مشاور عالي مرکز ملي فرش ايران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزي گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: فرش هند و چين يه عنوان فرش ماشيني و حتي دستباف وارد کشور مي‌شود و در بعضي مواقع در فروشگاه‌هاي تهران شاهد فروش آن به جاي قالي ايراني هستيم.

وي در ادامه افزود: در حال حاضر به دليل پيگيري هاي خوبي که تشکل ها و اتحاديه‌هاي فرش انجام دادند و سخت‌گيري هايي که گمرک صورت داد، ورود فرش هاي قاچاق به کشور بسيار کمتر شده است.

عابد تصريح کرد: ورود اين فرش‌ها به ايران از طريق گمرک بسيار سخت است و چند سال است که مسئولان مرکز ملي فرش ايران همکاري خوبي در جهت شناخت و جلوگيري از ورود اين فرش‌ها به کشورها صورت داده‌اند.

مديرعامل شرکت سهامي فرش هم‌چنين در پايان پيشنهاد داد: بايد در بين مردم فرهنگ سازي شود تا آنها فرش اصيل ايراني را به خوبي شناخته و به اشتباه فرش هاي خارجي را به جاي دستبافته هاي ايراني تهيه نکنند.

قالیشویی شهاب شستشوی تضمینی با قیمت اتحادیه خدمات خود را تخفیف تابستانه ارائه میکند برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =