شستن فرش

سپتامبر, 2017 بدون نظر آموزش ها, خدمات, دسته‌بندی نشده, فرش

 

شستن فرش

 محلول شامپوی باقی مانده در روی سطح فرش را به وسیله برس و یا هر وسیله مناسب دیگر جمع آوری نموده و آن گاه پرزهای فرش را در جهت خواب آن ها بگردانید. بعد از شستن فرش سعی کنید آن را در مقابل نور آفتاب و در جای خشک و تمیز یا بر روی دار بست های مخصوص پهن  کنید .  اگر فرش روی داربست پهن  باشد بسیار بهتر است زیرا در این حالت هوا به راحتی از بین الیاف فرش رد و بدل می شود و به هیچ وجه رطوبتی در آن باقی نمیماند .

از آویزان کردن فرش و قرار داد در کنار شومینه و بخاری و لوازم گرمایشی خودداری کنید زیرا حرارت دائمی روغن موجود در الیاف را میخشکاند و درخشندگی و شادابی فرش از بین می رود .

شستن فرش

در ضمن توجه داشته باشید اگر فرش جلوی آفتاب سوزنده پهن شود رنگ اصلیش را از دست می دهد و در بعضی مواقع به الیاف فرش آسیب وارد می شود .

بعد از خشک شدن کامل فرش آن را به جای اصلی خود منتقل کنید و پهن کنید توجه داشته باشید که فرش کاملا خشک و بدون رطوبت باشد چون بهمرور باعث پوسیدگی می شود .

نکات مهم در شست و شوی فرش :

قبل از شستن فرش باید به خوبی گرد و خاک دا از روی آن پاک کرد درصورتی که فرش را تکان نداده شستشو دهید گرد و خاک موجود در جسم فرش هنگام آغشته شدن با آب به صورت گل و سیمان چسبیده ای در می آید و عمل شستشو را مشکل می کند.  این کار در موسسات قالی شویی شهاب توسط دستگاه های مکانیکی انجام می شود

شستن فرششستن فرش

هیچ گاه برای شستشوی قالیچه های کوچک و پادری های دست بافت از ماشین های رخت شوئی که مکانیسم آن ها فقط برای شستشوی پارچه و بافت های ماشینی تنظیم شده است استفاده نکنید چون درجه حررات آب داخل ماشین، میزان لرزش دستگاه و ترکیبات شیمیائی مواد پاک کننده ای که در ماشین های رختشوئی به کار می برند برای الیاف و گره های فرش مناسب نیستند.
اگر فرش شما نیاز به رفو و تعمیرات دارد ابتدا آن را بشویید و سچس به رفو اقدام کنید زیرا این امر علاوه بر تضمین فرش ، تار و پود و تشخیص محل گره ها را نیز آسان تر می کند .

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفده =