شستشوی فرش فانتزی

ژوئن, 2018 بدون نظر

شستشوی فرش فانتزی

مراحل و نکات شستن فرش فانتزی

اولین نکته ای را که باید در نظر بگیرید، این است که ساختار فرش فانتزی حساس است و باید با احتیاط و به آرامی آن را جارو بکشید و بشویید.

وسائلی را که برای شستن فرش فانتزی می توانید به کار ببرید، عبارت است از:

جاروبرقی
سرکه
آب
جوش شیرین
برس

فرش های فانتزی نسبت به فرش های معمولی دارای اندازه کوچکتری هستند و بعضی از آن ها را می توان در حمام منزل شست و از روی ایوان یا مکانی آویزان کرد ولی برای اینکه اکثر منازل امروزه به صورت آپارتمانی است و ایوان و تراس کوچکی دارند که در بعضی از آنها هم یک نفر هم به زور جا می شود، این مساله امکان پذیر نیست. در هر صورت، اگر برای شما امکان پذیر نیست آن را به یک قالیشویی معتبر بدهید.
مراحل شستشوی فرش فانتزی

اولین مرحله خاک گیری فرش است. از آنجا که فرش های فانتزی حساس هستند، نمی توان آن ها را مانند روش های سنتی و مکانیکی خاک گیری کرد. پس بهترین روش استفاده از همان جاروبرقی برقی است. شدت جاروبرقی خود را در حالت متوسط قرار دهید تا به پرزهای فرش فانتزی کمتر آسیب برسد (البته بعضی از متخصصان بیان می کنند که قدرت مکش جاروبرقی را بروی حداکثر تنظیم کنید که این مساله بستگی به کیفیت بافت فرش شما دارد.)
برای از بین بردن لکه ها و غیره می توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. در حالت کلی، می توان از سرکه برای از بین بردن انواع لکه ها نیز استفاده کرد. ابتدا مقداری جوش شیرین برروی لکه یا تمام سطوح فرش خود بریزید (البته اگر اندازه فرش کوچک است) و سپس سرکه را آب مخلوط کرده و روی آن اسپری کنید. در آخر با استفاده از یک فرچه، روی آن به آرامی بکشید تا تمامی لکه ها پاک شود.

مقاله زیر را توصیه می کنیم که حتما مطالعه کنید:

چگونه فرش ها را با سرکه تمیز کنیم؟

برای آبکشی و از بین بردن اثرات سرکه و جوش شیرین، مقداری آب ولرم را برروی فرش اسپری کنید و سپس با یک حوله آب را بگیرید. این را تا زمانی که هیچ اثر و بویی از سرکه نماند، انجام دهید.
برای خشک کردن فرش فانتزی، بهتر است که آن را در معرض باد مستقیم قرار دهید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =