چطور می شود تشک تخت را تمیز کرد؟ مجله نوعروس مجله نوعروس ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ نه تنها ملافه ها و رویه تشک و لحاف را باید بشویید، که تشک تخت را هم باید تمیز کنید؛ البته تمیز کردن تشک تخت کار ساده ای نیست اما با چند روش امکان پذیر می شود اگر شما تا به حال به تمیز کردن تشک تخت تان فکر نکرده اید، بدانید که سخت در اشتباهید! تخت خواب و به خصوص تشک، جایی است که شما حداقل شش الی هفت ساعت از شبانه روزتان را درآن می گذرانید. مدت زمانی تقریبا طولانی که برای استراحت و آرامش و کسب انرژی روزانه شما بسیار اهمیت دارد. پس باید علاوه بر شستشوی مرتب ملافه ها، به تمیزی و نظافت تشک هم فکر کنید. قبل از اقدام به این کار مطلب زیر را بخوانید، مطمئنا کمک تان خواهد کرد. گرد و غبارها را دور بریزید راحت ترین راه برای پاک کردن گرد و غبار از روی تشک، استفاده از جاروبرقی است. برای این کار باید از وسایل جانبی و سری های مختلفی که در جارو برقی تان تعبیه شده است، استفاده کنید. با سر پهن آن همه سطح و با سری باریک لوله ای ، کناره های تشک را تمیز کنید. ###البته مسلما فنر مارپیچ تشک به شما اجازه نمی دهد که غبارهای به خورد آن رفته را بیرون بکشید، اما شما تلاش خود را بکنید. سپس سرخرطومی جاروبرقی را در امتداد حاشیه های تشک جلو و عقب کنید، تا این قسمتها هم تمیز شوند. با چند بار تکرار این عمل مطمئن می شوید که تمام سطح و حاشیه های جانبی تشک را تمیز کرده اید. اگر دستگاه بخار شو دارید، توصیه می کنیم که قبل از جاروکردن، ابتدا با بخارشوی تمام سطح تشک را حرارت دهید، تا موجودات زنده ریزی که در تشکتان کمین کرده اند، از بین بروند. حالامی توانید با خیال راحت از جاروبرقی استفاده کرده ومطمئن باشید که دیگر از این موجودات ریز و موذی، خبری نیست. لکه زدایی اگر حیوان خانگی دارید و به آن اجازه ورود به تخت خوابتان را داده اید و یا از آن دسته آدمهایی هستید که دوست دارند صبحانه یا میان وعده ای در رختخواب بخورند، به احتمال زیاد تشک شما در معرض لکه دار شدن قرار خواهد گرفت. ###ساده ترین راه برای از بین بردن لکه ها استفاده از مواد و شوینده های شیمیایی است. خوبی این مواد است که آنها نه تنها لکه را از بین می برند، بلکه حاوی آنزیم های خاصی برای از بین بردن بو هم هستند. دقت کنید موقع تمیز کردن، تشک را بیش از حد خیس نکنید و پس از تمیز کردن لکه، اجازه دهید محل کاملا خشک شود و بعد تخت را مرتب کنید. بو زدایی اگر احساس می کنید تشکتان بوی نامطبوعی می دهد، بدانید که برای از بین بردن هرگونه بو می توانید از اسپری های ضدعفونی و خوش بو کننده استفاده کنید. با پاشیدن این گونه اسپری ها روی سطح پارچه ای تشک، باکتری های عامل بو از بین می روند. شما حتی می توانید برای اطمینان از تمیزی و خوش بویی تشک در فواصل شستشو، چند قطره محلول آب و جوش شیرین را برتمام سطح تشک اسپری کنید و بعد از پانزده دقیقه با جاروبرقی محل را جارو کنید.

ژوئن, 2018 بدون نظر

www.shahab24.com

چطور می شود تشک تخت را تمیز کرد؟
مجله نوعروس
مجله نوعروس
۲۳ فروردین ۱۳۹۳

نه تنها ملافه ها و رویه تشک و لحاف را باید بشویید، که تشک تخت را هم باید تمیز کنید؛ البته تمیز کردن تشک تخت کار ساده ای نیست اما با چند روش امکان پذیر می شود

اگر شما تا به حال به تمیز کردن تشک تخت تان فکر نکرده اید، بدانید که سخت در اشتباهید! تخت خواب و به خصوص تشک، جایی است که شما حداقل شش الی هفت ساعت از شبانه روزتان را درآن می گذرانید. مدت زمانی تقریبا طولانی که برای استراحت و آرامش و کسب انرژی روزانه شما بسیار اهمیت دارد. پس باید علاوه بر شستشوی مرتب ملافه ها، به تمیزی و نظافت تشک هم فکر کنید. قبل از اقدام به این کار مطلب زیر را بخوانید، مطمئنا کمک تان خواهد کرد.

گرد و غبارها را دور بریزید

راحت ترین راه برای پاک کردن گرد و غبار از روی تشک، استفاده از جاروبرقی است. برای این کار باید از وسایل جانبی و سری های مختلفی که در جارو برقی تان تعبیه شده است، استفاده کنید. با سر پهن آن همه سطح و با سری باریک لوله ای ، کناره های تشک را تمیز کنید. ###البته مسلما فنر مارپیچ تشک به شما اجازه نمی دهد که غبارهای به خورد آن رفته را بیرون بکشید، اما شما تلاش خود را بکنید.
سپس سرخرطومی جاروبرقی را در امتداد حاشیه های تشک جلو و عقب کنید، تا این قسمتها هم تمیز شوند. با چند بار تکرار این عمل مطمئن می شوید که تمام سطح و حاشیه های جانبی تشک را تمیز کرده اید.
اگر دستگاه بخار شو دارید، توصیه می کنیم که قبل از جاروکردن، ابتدا با بخارشوی تمام سطح تشک را حرارت دهید، تا موجودات زنده ریزی که در تشکتان کمین کرده اند، از بین بروند. حالامی توانید با خیال راحت از جاروبرقی استفاده کرده ومطمئن باشید که دیگر از این موجودات ریز و موذی، خبری نیست.

لکه زدایی

اگر حیوان خانگی دارید و به آن اجازه ورود به تخت خوابتان را داده اید و یا از آن دسته آدمهایی هستید که دوست دارند صبحانه یا میان وعده ای در رختخواب بخورند، به احتمال زیاد تشک شما در معرض لکه دار شدن قرار خواهد گرفت. ###ساده ترین راه برای از بین بردن لکه ها استفاده از مواد و شوینده های شیمیایی است. خوبی این مواد است که آنها نه تنها لکه را از بین می برند، بلکه حاوی آنزیم های خاصی برای از بین بردن بو هم هستند. دقت کنید موقع تمیز کردن، تشک را بیش از حد خیس نکنید و پس از تمیز کردن لکه، اجازه دهید محل کاملا خشک شود و بعد تخت را مرتب کنید.

بو زدایی

اگر احساس می کنید تشکتان بوی نامطبوعی می دهد، بدانید که برای از بین بردن هرگونه بو می توانید از اسپری های ضدعفونی و خوش بو کننده استفاده کنید. با پاشیدن این گونه اسپری ها روی سطح پارچه ای تشک، باکتری های عامل بو از بین می روند.
شما حتی می توانید برای اطمینان از تمیزی و خوش بویی تشک در فواصل شستشو، چند قطره محلول آب و جوش شیرین را برتمام سطح تشک اسپری کنید و بعد از پانزده دقیقه با جاروبرقی محل را جارو کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =