زیبایی فرش بر دکوراسیون

آگوست, 2017 بدون نظر آموزش ها, فرش

با توجه به اين که فرش و قاليچه در هر قسمتي از منزل و يا دفتر کار ، مايه ي گرمي و شکوه است و بيشترين جلوه را به اين مکان ها و مبلمان موجود در آن ها مي دهد . اما رعايت برخي از اصول اساسي در رابطه انتخاب فرش و دکوراسيون علاوه بر اينکه نشانگر ذوق و سليقه ي خريدار است در دوام و پاکيزگي و نماي هرچه بيشتر فرش تاثير انکار ناپذيري دارد . بنابراين بايد نگاهي عميق به تاثير فرش بر دکوراسيون خانه داشت

در بررسي تاثير فرش بر دکوراسيون خانه بايد عوامل رنگ ، بافت و طرح فرش و قاليچه را مورد توجه قرار داد . به عنوان مثال فرش هاي کم دوام، ظريف ، ابريشمي ، قديمي و عتيقه و يا زمينه روشن را نبايد در اتاق نشيمن ، نهار خوري و اتاق هاي کودکان قرار داد . محل هاي مناسب براي اين گونه فرش ها به طور معمول اتاق هاي پذيرايي ، خواب ، کتابخانه و سرانجام اتاق هاي کم رفت و آمد است .

فرش اتاق نهار خوري بايد به گونه اي باشد که پايه هاي صندلي هاي مستقر در اطراف ميز به تمامي روي آن قرار گيرد . به عبارت ديگر ابعاد فرش بايد از هر طرف حداقل 60 تا 70 سانتي متر بزرگتر از اندازه هاي ميز نهار خوري باشد .

در سالن هاي پذيرايي فرش مقابل مبل ها و کاناپه را به اندازه اي انتخاب مي کنند که ضمن پوشش مساحت مورد نظر مقدار مقداري از سطح آن نيز زير پايه هاي مبل و کاناپه ها قرار گيرند .

نکته ي ديگر اين است که هيچگاه مساحت مقابل کاناپه و مبل ها را با يک جفت قاليچه مقروش ننمائيد چون که از نقطه نظر زيبايي تاثير نامطلوب و نا خوش آيندي دارد .

به جاي مفروش نمودن اتاق خواب با يک تخته فرش بزرگ که به اجبار بخشي از آن به زير تخت مي رود ، توصيه مي شود از چند قاليچه کوچک و پاتختي ترجيحا با رنگ هاي روشن استفاده کرد .

عامل طرح در انتخاب فرش براي مکان هاي مورد نظر نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است . به عنوان چند اصل کلي مي توان گفت که در منازل و محل هايي که با مبلمان استيل ترئين شده باشند ، طرح هاي گلدار و همچنين فرش هايي با طرح هاي هندسي و در آپارتمان ها و ساختمان هايي که مبلمان آن ها از نوع مدرن است فرش هايي با طرح هاي هندسي و شاخه شکسته جلوه ي بيشتري دارند.

فرش هاي ترنج دار در سالن هاي پذيرايي و در محل هايي که نقش ترنج آن در معرض ديد کامل باشد و قالي هاي با نقش سرتاسر و يا خشتي در سالن هاي نهار خوري و پذيرايي و نشيمن و کتابخانه منظره ي بهتري دارند .

با در نظر گرفتن اين عوامل مي توانيد تاثير فرش بر دکوراسيون خانه خود را مثبت کنيد و از آن لذت ببريد

Tags