رفع بوی نامطبوع فرش

اکتبر, 2017 1 نظر فرش

رفع بوی نامطبوع فرش

جهت رفع بوی نامطبوع فرش و خوشبو کردن فرش راه حل هاس ساده ای وجود دارد نظیر استفاده  از موادی مثل بوراکس ، جوش شیرین ، روغن های ضروری ، گیاه اسطوخودوس و … که ما در این مطلب به اختصار در این مورد توضیح می دهیم، البته اگر قصد شستشوی فرش را ندارید شما می توانید با اطمینان از این مواد ارزان قیمت و در دسترس استفاده نمایید.
راه حل اول ) بوراکس :
این ماده نوعی نمک دریایی است که برای رفع بوی نامطبوع فرش بسیار موثر و کارآمد بوده و در فروشگاهها به عنوان تمیز کننده خانگی در دسترس عموم است.
روش استفاده :
ابتدا بوراکس را روی فرش یا محلی از آن که بوی تامطبوع گرفته پخش کنید و بین نیم ساعت یا یک ساعت منتظر بمانید و سپس با جارو برقی سطح فرش را جارو بزنید.

راه حل دوم ) ترکیب گیاه اسطوخودوس و جوش شیرین :
برای رفع بوی نامطبوع فرش می توانید از گیاه اسطوخودوس استفاده کنید، این گیاه با پخش کردن بوی به عنوان دئودورانت عمل کرده و بوی نامطبوع فرش را از بین می برد.
روش استفاده :
ایتدا مقداری گیاه خشک شده اسطوخودوس را در هاون ریخته و خرد می کنیم تا عطر آن متصاعد گردد سپس آن را با یک پیمانه جوش شیرین که از بین برنده قوی بوی نامطبوع بشمار می آید مخلوط کرده و روی محل فرش مورد نظر میریزیم و ۳۰ دقیقه صبر می کنیم تا بوی نامطبوع فرش از بین برود  و بعد آن را جارو برقی می کشیم.
در صورتی که شدت بو زیاد باشد یا وسعت آن بیشتر باشد باید از یک پیمانه گیاه خرد شده اسطوخودوس و ۲ پیمانه جوش شیرین استفاده نمایید و سپس اجازه دهید مدت بیشتری این مواد روی فرش بماند و سپس آن را جارو بزنید.

راه حل سوم ) اسفاده از روغن های ضروری
ترکیب جوش شیرین و روغن ضروری بهترین ماده برای رفع بوی نامطبوع فرش است.روغن های ضروری ماده ای فرار هستند و در ترکیب با جوش شیرین هیچ اثر و لکه ای بر روی فرش باقی نمی گذارند.
روش استفاده :
در این روش باید ۱۵ الی ۳۰ قطره روغن ضروری را با نصف پیمانه جوش شیرین مخلوط کنید و بصورت یکدست روی فرش پخش کنید و اجازه دهید چند ساعت بسته به میزان و شدت بو روی فرش باقی بماند و سپس جارو بزنید.
نکته :
در صورتیکه بوی های  تند را دوست دارید، گیاه صدر ، نعنا و چوب صندل گزینه های مناسبی می باشند. اگر بوی مرکبات مورد پسند شماست لیمو و پرتقال و اگر عطر و بوی گل را ترجیح می دهید گیاه اسطوخودوس، رز و یاسمن گزینه های مناسبی هستند.
Tags
1 نظر
  1. Pingback: قالی و قالیچه (تاریخچه قالی)و بافندگی در ایران را باهم بررسی کنیم

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =