راهنمای خرید مبل ال

آگوست, 2017 بدون نظر آموزش ها, مبل

مبل ال (L) چیست و این نوع مبلمان چه مزایایی دارد؟

اگر قصد چیدن دکوراسیون منزل خود را  به بهترین شکل مممکن  دارید حتما این مدل مبلمان و مبل ها رو هم امتحان کنید
چیدمان مبلمان و کاناپه‌های جداگانه در فضا شاید به نظر راحت‌تر از دکوراسیون و قرار دادن مبلمان یک‌تکه یاهمان مبل های  ال‌شکل باشد اما مبلمان های ال‌ شکل مزیت‌هایی دارد که گاهی همین مزیت‌ها باعث برتری آن نسبت به مبلمان جدا می‌شود.

مزایای مبلهای  ال (L)

تعد‌‌اد‌‌ افراد‌‌‎ بیشتری می‌توانند‌‌ بر روی این نوع مبل ها بنشینند‌‌‎.

از این مبلمان ها می‌توان برای مجزا کرد‌‌ن‎ فضای نشیمن ها استفاده کرد، از محیط مجاور آن نیز استفاد‌‌ه کرد‌‌، د‌‌ر عین حال که اتصال آن‌ها به د‌‌و‏‎ د‌‌یوار مجاور هم لازم نیست‎.

کاناپه یا مبلمان ال شکل می تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق نشیمن به حساب آید. در این حالت رنگی را برای دیوارها انتخاب کنید که اجازه دهد کاناپه در فضا به زیبایی بدرخشد.

گاه می‌توان مبلمان های ال را از هم جد‌‌ا و به صورت مجزا‎ استفاد‌‌ه کرد‌‌‎.

در فضاهای کم قابل استفاده هستند

ایجاد هماهنگی مبلمان های ال کمی شگفت انگیز و چشم نواز است

و در آخر تاکید می کنیم کخ مبلمان های ال شکل را بر اساس کاربرد موردنیاز می توانید به راحتی  جابه جا کنید و به عنوان مثال آن را به عنوان فضایی برای دور هم جمع شدن های خانوادگی و فامیل و  یا حتی جای خوابی برای میهمان در نظر بگیرید و این دلیل پرطرفدار بودن این مبل ها رو و نسبت به سایر مبلمان های دیگر رقم می زند.

 

مبل ال، بهترین انتخاب برای دکوراسیون نشیمن کوچک!

مبلمان: بدون شک یکی از زیباترین المان ها برای زیباسازی فضای دکوراسیون داخلی خانه، مبل ها هستند. مبل ها برای زیبایی فضای نشیمن در تمام دنیا، از جایگاه بالایی برخوردارند. امروزه با وجود مدل های زیاد و طرح های مختلف مبلمان، اینکه چه نوع مبلی را انتخاب کنیم، کار ساده ای نیست. در این مطلب از مبلمان امام علی می خواهیم از میان این مبل های مختلف، به معرفی و بررسی مبل ال بپردازیم؛ یکی از مدل های خاص که دارای مزایای بسیار زیادی است. پس همراه ما باشید تا با مبل ال آشنا شویم و برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود مخصوصا فضای نشیمن، دست به کار شویم و برای نیازهای خانه ی خود بهترین راه حل را انتخاب کنیم! مبل ال چیست؟
در ابتدا باید بدانیم که مبل ال چیست. مبل ال یک نوع خاصی از انواع مبل ها است که به لحاظ ظاهری شکلی L مانند دارند و در فضای نشیمن خانه قرار می گیرند. این مبل ها یا به صورت پیوسته است، یا به صورت جدا از هم. که منظور از پیوسته یا جدا از هم بودن این است که می توان در هر دو حالت از آن ها استفاده کرد.

 

محبوبیت زیاد مبل ال به دلیل کارآیی بالا

در میان مردمان دنیا، مبل ال از محبوبیت زیادی برخوردار است. چرا که اکثر خواسته های صاحبان خانه مخصوصا آپارتمان نشین ها را برآورده کرده است. از ویژگی های اصلی مبل ال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هماهنگی سریع با دکوراسیون داخلی منزل
  • متناسب برای فضاهای کوچک و شلوغ
  • تقسیم کننده ی فضای نشیمن
  • امکان تغییر سریع دکوراسیون داخلی خانه

این نوع مبل به دلیل سادگی و تنوع رنگ، خیلی سریع با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ شده و به کمک ما می آید. به عنوان مثال استفاده از مبل های ال با خطوط صاف و مستقیم باعث کمک به طراحی دکوراسیون های مدرن و استفاده از مبل های ال با خطوط منحنی و گرد باعث کمک به طراحی دکوراسیون های کلاسیک و سنتی می شود. تنها کافی است شما هر طرحی را که می خواهید، انتخاب کنید.

 

مبل ال، میزبانی جادار برای مهمان ها

اگر شما هم مهمان زیاد دارید و فضای داخل خانه تان کوچک است، هیچ نگران نباشید. استفاده از مبل ال بهترین کار برای استقبال از مهمان های عزیزتان است. درست است که ممکن است این مبل ها جای نسبتا زیادی را اشغال کنند، اما در عوض مکان اضافی و زیادی را برای نشستن و دراز کشیدن در اختیارتان می گذارد. هچنین باعث پر کردن فضای مرده ی اتاق نشیمن می شود. و شما می توانید از حداقل فضای نشیمن، حداکثر استفاده را داشته باشید.

فلسفه ی طراحی و ساخت مبل ال این است که با استفاده از آن ها می توان از فضاهای محدود حداکثر استفاده را داشت و در مقایسه با سایر مبل ها، از فضاهای خالی بین مبل های تک راحتی، استفاده کرد و آن ها را از دست نداد. چرا که در مدل هایی از مبل ال با خطوط صاف و مستقیم، زوایای خانه ها پرت نمی شود و از آن ها استفاده ی مفید می شود.

تقسیم فضای نشیمن با مبل ال

این مبل ها به راحتی می توانند فضای نشیمن تان را تقسیم کنند و در یک فضا، دو فضا را ایجاد کنند! به این صورت که آن ها را در وسط اتاق نشیمن گذاشته و این کار باعث تقسیم فضایی می شود. بنابراین می توانیم کمک زیادی به هدفمندتر شدن فضای نشیمن و دکوراسیون داخلی آن کرده و در مواقع ضروری، فضاهای مختلفی را ایجاد کنیم.

 

تغییر دکوراسیون داخلی منزل با مبل ال

گاهی لازم است که مبل ها را از هم جدا کرده و علاوه بر الزام این کار، به دکوراسیون داخلی فضای نشیمن جان تازه ای بخشید. با استفاده از مبل ال این کار هم امکان پذیر است و شما خیلی راحت و سریع می توانید دکوراسیون داخلی منزل را تغییر دهید. هم می توانید آن ها را در وسط اتاق نشیمن بچینید و برای دور هم جمع شدن از آن استفاده کنید، و هم این که آن ها را جدا از هم چیده و حتی برای جای خواب مهمان ها از آن ها استفاده کنید.

 

رنگ بندی مبل ال، معجزه ای برای دکوراسیون فضای نشیمن

مبل های ال معمولا دارای تک رنگ های یکدست و ساده ای هستند. اما الزاما اینطور نیست. چرا که نمونه هایی هم وجود دارد که رنگ بدنه ی اصلی مبل با رنگ تشک های روی آن متفاوت است. که می توان از این نمونه ها هم برای طراحی دکوراسیون استفاده کرد. این مساله که از کدام رنگ این مبل ها استفاده شود، کاملا به سلیقه ی شخصی و همچنین به دکوراسیون داخلی منزل بستگی دارد. اما می توان برای استفاده از مبل های ال آن ها را در وسط اتاق نشیمن قرار داد و با استفاده از رنگ های متضاد بین مبل و دیوارها، آن ها را به نقطه ی کانونی دکوراسیون داخلی اتاق تبدیل کرد. مثلا اگر رنگ دیوارها سفید باشد، برای مبل ها از رنگ های ترجیحا زرد و سبز و آبی استفاده می کنند تا مبل ال بیشتر خود را نشان دهد.