جارو زدن صحیح و افزایش طول عمر فرش

سپتامبر, 2017 بدون نظر آموزش ها, دسته‌بندی نشده, فرش
افزایش طول عمر فرش

در مبحث تعمیر و نگهداری فرش باید به نکاتی دقت کنیم تا به افزایش طول عمر فرش شما کمک کند و فرش به زودی از بین نرود. شاید فرش های ماشینی به نسبت فرش های دست بافت از اهمیت کمتری برخوردار باشد و رعایت این مکات به طول عمر فرش می افزاید.

مبحث اول و مهمی که به آن می پردازیم ،مبحث جارو کردن صحیح و مناسب فرش است که باعث زیاد شدن طول عمر فرش شما می شود .

افزایش طول عمر فرش

توجه داشته باشید که فرش های خود را یک بار در هفته جارو بزنید . جارو زدن امری بسیار مهم می باشد که باید حتما برای بالا بردن ماندگاری فرش در جهت خواب پرز های موجود در فرش زده شود .

برای جارو زدم سر جارو را به صورت مدام عقب و جلو نکتید زیرا آسیب جدی به بافت فرش های می زند طریقه جارو کرد صحیح فرش به گونه ای است که ابتدا سر جارو را به طرق خواب پرز فشار می دهید و سپس آن را از رو فرش بلند کرده دوباره در جهت خواب پرزها به حرکت در می آورید .

برای پیدا کردن جهت خواب فرش خودتان را به دردسر نیاندازید زیرا کاری بسیار آسان است کافی است شما دست خود را به آرامی روی فرش بکشید اگر فرش زیر دست شما خشن بود و پرز ها از جای خود بلند شد اون جهت خواب فرش نمی باشد .

جهت خواب فرش جهتی است که وقتی دست خود را بر روی پرز های فرش می کشید ، پرز ها در زیر دست شما بسیار نرم و یکنواخت باشد .

شما وقتی یک فرش نو و تازه را خریداری می کنید احتمال اینکه از روی آن پرز زیادی پراکنده شود بسیار زیاد است شما اولین کاری که بعد از خریداری فرش نو انجام می دهید برای افزایش طول عمر فرش جدیدتان این است که با جارو تمامی پرز های اضافی را در همان بار اول از روی فرش جمع آوری کنید .

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =