ترفندهایی برای شستشوی مبل

ترفندهایی برای شستشوی مبل

ترفندهایی برای شستشوی مبل

سالهای پیش استفاده از مبل فقط در اتاق مهمان بوده و در مواقع دیگر ملحف ای روی آن کشیده می شد تا همیشه تمیز و سالم باقی بماند اما امروزه استفاده از این وسیله بسیار مرسوم شده به طوریکه در فضاهایی غیر از اتاق مهمان و در اداره جات و مکانهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد، در نتیجه شستشو و نظافت مبلمان هم از دغدغه های استفاده کنندگان آن می باشد، پس نیاز است حداقل سالی یک مرتبه این کار انجام شود. ما در این مطلب به ترفند هایی برای شستشوی مبل اشاره می کنیم:

۱– برای از بین بردن لکه جوهر از مبل ابتدا آن محل را خیس کنید و نمک ریخته سپس با پنبه آن محل را تمیز کنید و یا محلول آمونیاک و گلیسیرین را روی لکه بریزید و سپس با پودر دستی و آب شست و شو دهید.۲– برای از بین بردن محل سوختگی یا جای سیگار از یک حبه قند استفاده کنید. بطوریکه قند را روی محل سوختگی بمالید تا اثر پاک شود. شما همچنین می توانید در مبلمان با الیاف مصنوعی از آبلیمو هم برای از بین بردن محل سوختگی استفاده کنید.

۳– یادتان باشد در صورت ایجاد لکه های مایعات روی مبلمان حتما بلافاصله آن را برطرف کنید تا اثر آن باقی نماند زیرا باعث بد شکل شدن مبلمان می شود. بطور مثال برای از بین بردن اثر نوشابه کمی نمک روی آن ریخته و پس از چند ثانیه آن را با اسفنج مرطوب پاک کنید.

۴– در صورتیکه جنس مبلمان شما پارچه کرکدار است می توانید با شیر لکه ها را پاک کنید و در آخر برای از بین بردن اثر شیر محل را با آب و صابون بشویید.

۵– برای ازبین بردن اثر چربی روی مبلمان از محلول نمک و الکل استفاده کنید. اگر جنس مبلمان ابریشمی باشد یک تکه کاغذ خشک کن روی آن قرار داده و سپس اتوی داغ بکشید تا لکه ناپدید شود.

۶– و در آخر این که با لکه برهای شیمیایی و آماده مصرف که در فروشگاه ها عرضه می شود می توانید اغلب لکه ها را پاک کنید، فقط در مصرف آنها دقت کنید و حتما دستورالعمل روی آن را مطالعه کرده و در حین کار از دستکش اسفاده نمایید.

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758