ترفندهایی برای شستشوی مبل

اکتبر, 2017 بدون نظر مبل

ترفندهایی برای شستشوی مبل

سالهای پیش استفاده از مبل فقط در اتاق مهمان بوده و در مواقع دیگر ملحف ای روی آن کشیده می شد تا همیشه تمیز و سالم باقی بماند اما امروزه استفاده از این وسیله بسیار مرسوم شده به طوریکه در فضاهایی غیر از اتاق مهمان و در اداره جات و مکانهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد، در نتیجه شستشو و نظافت مبلمان هم از دغدغه های استفاده کنندگان آن می باشد، پس نیاز است حداقل سالی یک مرتبه این کار انجام شود. ما در این مطلب به ترفند هایی برای شستشوی مبل اشاره می کنیم:

۱– برای از بین بردن لکه جوهر از مبل ابتدا آن محل را خیس کنید و نمک ریخته سپس با پنبه آن محل را تمیز کنید و یا محلول آمونیاک و گلیسیرین را روی لکه بریزید و سپس با پودر دستی و آب شست و شو دهید.۲– برای از بین بردن محل سوختگی یا جای سیگار از یک حبه قند استفاده کنید. بطوریکه قند را روی محل سوختگی بمالید تا اثر پاک شود. شما همچنین می توانید در مبلمان با الیاف مصنوعی از آبلیمو هم برای از بین بردن محل سوختگی استفاده کنید.

۳– یادتان باشد در صورت ایجاد لکه های مایعات روی مبلمان حتما بلافاصله آن را برطرف کنید تا اثر آن باقی نماند زیرا باعث بد شکل شدن مبلمان می شود. بطور مثال برای از بین بردن اثر نوشابه کمی نمک روی آن ریخته و پس از چند ثانیه آن را با اسفنج مرطوب پاک کنید.

۴– در صورتیکه جنس مبلمان شما پارچه کرکدار است می توانید با شیر لکه ها را پاک کنید و در آخر برای از بین بردن اثر شیر محل را با آب و صابون بشویید.

۵– برای ازبین بردن اثر چربی روی مبلمان از محلول نمک و الکل استفاده کنید. اگر جنس مبلمان ابریشمی باشد یک تکه کاغذ خشک کن روی آن قرار داده و سپس اتوی داغ بکشید تا لکه ناپدید شود.

۶– و در آخر این که با لکه برهای شیمیایی و آماده مصرف که در فروشگاه ها عرضه می شود می توانید اغلب لکه ها را پاک کنید، فقط در مصرف آنها دقت کنید و حتما دستورالعمل روی آن را مطالعه کرده و در حین کار از دستکش اسفاده نمایید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − پنج =