بهترین قالیشویی در تهران

ژانویه, 2018 بدون نظر دسته‌بندی نشده

تاریخچه قالیشویی و بهترین قالیشویی در تهران

قالیشوئی به منظور عمل رنگ باختن آن صورت می گیرد . گاهی قالی را در جوی كم عمق آب روان قرار می دهند .
و در پاره ای مواقع با پهن كردن قالی بر روی قلوه سنگ بر روی آن آب می ریزند همانند آنكه باغبانی مشغول آب دادن گل و باغچه باشد .این كار عمل رنگ باختن را تسریع می كند .

در بسیاری موارد قالیها را كف بازار ، جائی كه آمد و شد زیادتر است ، می گسترند و هفته ها آنها را به همین حال می گذارند تا بوسیلهٔ آدمها پا خورده شود . سپس خاك و كثافت آن را با خاكستر یا چوبك می شویند نتیجه این كار در جهت تلطیف رنگ قالی نسبتاً رضایتبخش بود ولی بزودی دریافتند كه رنگ قالیها بر اثر شستن با خاكستر چوب كاهش می یابد نه بوسیله پاخوردگی یا شستن یا چوبك . از آن پس شستشو با خاكستر چوب به عنوان بهترین روش در این زمینه پذیرفته شد و با طی مراحل طولانی آزمایش و خطا توسط اشخاصی كه از خواص اكسیداسیون و یا عوامل تحول دهنده ، آگاهی نداشتند این روش به وجود آمد

. ماند یا باید فرش ها را در خانه بشویید یا این که آنها را به دست قالی شوئی ها بسپارید. انتخاب بهترین قالیشویی در تهران با شماست.
روزگاری که قالی شویی نبود تا ۴۰،۵۰ سال پیش ، چیزی به نام قالی شویی در ایران وجود نداشت . وقتی رفته رفته صادرات فرش رونق گرفت و تاجران بیشتری در این صنف مشغول بکار شدند ، قالی شوئی ها هم آغاز به کار کردند .خریداران خارجی دوست داشتند فرش کهنه بخرند هرچه فرش ها کهنه تر و قدیمی تر بود پول بهتری برایشان پرداخت می شد تاجران فرش های دست دوم را از خانواده ها می خریدند آنها را می شستند تا قدیمی تر به نظر بیاید.
شستن فرش دو روش داشت یا آنها را نزدیک چشمه با آب و صابون می شستند که بیشتر خانه دارها این کار را می کردند و یا با داروهائی که این کار را می کردند که کهنه تر به نظر بیاید . طرفدار این نوع شستشو که به دواشور کردن معروف بود تاجران بودند که می خواستند فرش ها کهنه تر به نظر بیاید .

قالی شوئی رفته رفته آنقدر رونق گرفت که قالی شوئی های متعددی در سراسر ایران تشکیل شدند . قبل از آن مردم عادت داشتند که خودشان فرش ها را در خانه بشویند یا به دوره گردهائی که نزدیک سال نو با پارو در کوچه ها راه می روند شستشوی قالی را بسپارند آن زمان شستن فرش در خانه ها آسان تر از امروز بود چون همه در حیاط یا پشت بام های شخصی این کار را انجام می دادند. از طرف دیگر در میان قالی ها و فرش ها کمتر فرشی پیدا می شد که پشم هایش با شیوه شیمیائی رنگ آمیزی شده باشد . رنگ فرش ها همه اصیل و گیاهی بود ، در نتیجه با شستشو تغییر پیدا نمی کرد . اما امروز فرش هائی که رنگ های شیمیائی در آن استفاده شده کم نیست .

 

ایران کشوری است که صادرکننده فرش است و جایگاه والایی را در دنیا به خود اختصاص داده است . به همین دلیل است که در خانه هر ایرانی چندین فرش شامل قالی ، قالیچه ، تابلوفرش و … یافت می شود . انگار خانه بدون فرش هیچ رنگ و نمایی ندارد . اما این فرش که در اثر گذشت زمان تمیزی خود را از دست می دهد احتیاج به شستشو دارد تا تمیز و پاکیزه شود و دوباره آن زیبایی اولین خود را بدست آورد . اما چه کسی سزاوار شستن چنین فرشهای باارزشی است تا بهترین شستشو را انجام داده ضمن اینکه به فرش آسیبی نرساند ؟ اصلا چه تضمینی وجود دارد که با آب تمیز شسته شود ؟ محیطی که فرش در آنجا می رود آیا تمیز است ؟ اصول شستشوی مذهبی رعایت می شود؟ اینها سوالات و دغدغه هایی است که هر کس قبل از شستشوی فرش با آن مواجه است . اما از قدیم گفته اند که کار را باید به کاردان سپرد .

 

بهترین قالیشویی در تهران
قالیشویی شهاب

قالیشویی شهاب پاسخ تمام سوالات است و همه موارد بالا را صددرصد تضمین می نماید .

 

بهترین قالیشویی در تهران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =