بافت نخستین قالی شناسنامه دار مراسم سنتی مذهبی قالیشویان

بافت نخستین قالی شناسنامه دار مراسم سنتی مذهبی قالیشویان

نخستین قالی شناسنامه دار مراسم قالیشویان به دست هنرمندان فین وخاوه اردهال کاشان بافته می شود.
به همت هیئت امنا و مدیریت اجرایی آستان مقدس حضرت علی ابن امام محمد باقر(ع) اعضای نخستین قالی شناسنامه دار مراسم قالیشویان در مشهد اردهال کاشان بافته می شود.

مراسم بافت این فرش همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن با حضور اعضا ستاد برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین و مسئولین هیئات فین و خاوه، امام جمعه موقت مشهد اردهال و هیئت امنا و مدیریت اجرایی آستان مقدس حضرت علی ابن امام محمد باقر(ع) در مسجد جامع خاوه برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان ادامه داد: با توجه به ثبت جهانی مراسم قالیشویان، این اقدام انجام شده تا در سال های آینده در مراسم قالیشویان این فرش استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین جعفر جنتی در ادامه گفت: این قالی به ابعاد ۲*۵ در ۳*۵ متر با طرح و نقشه قالی جوشقانی مربوط به دوره صفوی بافته می شود، همچنین مواد این قالی از نخ های دست ریس بومی و از رنگرزی کاملاً گیاهی استفاده شده است.

این مراسم تنها مراسم مذهبی است که تاریخ انجام آن براساس تقویم شمسی است وهر ساله میلیون ها نفر از سراسر کشور و حتی خبرنگاران خارجی نیز از نقاط مختلف جهان جهت حضور در این مراسم سنتی مذهبی در اردهال گرد هم جمع می شوند.

مراسم قالی شویی

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

درباره ما

کارخانه قالیشویی شهاب شستشوی انواع فرشهای ماشینی و دستباف خشکشویی مبلمان در منزل رفوگری و رنگبرداری فرشهای اعلاء ارزان تر از همه جا سرویس سراسر تهران و حومه لول شده به همراه کاور.

    کلیه حقوق این وبسایت و مطالب و پوسته هـا متعلق به کارخانه قالی شویی شهاب وبسایت می باشد .

آدرس ما

      تهران ، آزادی ، نواب ، خیابان جمهوری، خیابان باستان جنوبی، خیابان میر فارسی ، قالیشویی شهاب
        66069200 - 44091515 - 88961444 - 66358036     56496755 - 56496756 - 56496757 - 56496758