انتخاب فرش مناسب

اکتبر, 2017 بدون نظر فرش

اصول انتخاب فرش مناسب

پوشش کف خانه ها یکی از اصلی ترین و مهمترین نکات زیبایی منازل به حساب می آید و بهتر است ابتدا در طراحی و دکوراسیون داخلی فرش تان را انتخاب کنید چون به سایر وسایل  اتاق مربوط است و شما را در انتخاب بقیه لوازم یاری می کند پس انتخاب فرش مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. ما در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم تا برای انتخاب یک فرش مناسب خرید صحیحتر و آگاهانه تری داشته باشید.
نکته اول:
برای انتخاب فرش مناسب باید به این نکته توجه داشته باشید که اتاق و محلی که قرار است این فرش در آنجا قرار گیرد چه کاربردی دارد بطور مثال فرشی که در سالن پذیرایی است باید مقاومت بیشتری نسبت بهفرشی که در اتاق خواب پهن می شود داشته باشد چون محل رفت و آمد بیشتری نسبت به اتاق خواب است.
نکته دوم:
نکته بعدی که حائض اهمیت است اینست که اگر محیط اتاق یا خانه شما کوچک است باید از فرشهایی که رنگ روشنی دارند استفاده کنید تا محیط را بزرگتر و روشن تر نشان دهند و بالعکس اگر اتاق و محل مورد نظر شما وسیع و کم وسیله است می توانید از فرشهایی با رنگ تیره  و شلوغ استفاده کنید تا فضای دلنشین تری را داشته باشید.
نکته سوم:
نکته بعدی که باید به آن توجه کنید سبک زندگی شما است بطور مثال اگر شما کودک یا حیوان خانگی در منزل دارید بهتر است از فرش های رنگ تیره و طرح های شلوغ استفاده کنید.تا کثیفی کمتر نمایان شود و شما مجبور به شستشو و نظافتهای هر روزه نباشید.
نکته چهارم :
بهتر است برای فضاهای وسیع هم به جای انتخاب یک فرش بزرگ که هم جابه جایی آن سخت است و هم شستشوی آن از چند تکه فرش کوچکتر استفاده شود تا فضای اتاق هم زیباتر به نظر برسد و میتوانید آنها را جا به جا کرده و تنوع بیشتری داشته باشید و صورتی که نیاز به شستشو پیدا کند کار شما بسیار آسان تر خواهد بود.
نکته پنجم:
نکته دیگر در انتخاب فرش مناسب اینست که کل فضای اتاق را با فرش پر نکنید و فرشی را انتخاب کنید که از لبه دیوارها فاصله داشته باشد .در این صورت چیدمان و فضای شما بسیار زیباتر و بزرگتر به نظر می رسد.اما به این نکته حتما توجه داشته باشید فرش را آنقدر کوچک انتخاب نکنید که در صورتی که روی مبلمان نشستید پاهایتان روی زمین قرار بگیرد.
نکته ششم:
در هنگام خرید و انتخاب فرش مناسب برای فضای در نظر گرفته شده سعی کنید به رنگ دیوار ها هم توجه داشته باشید بطور مثال برای اتاقی که رنگ دیوارهای آن تیره است از فزش هایی با پس زمینه روشن استفاده کنید تا فضای دلنشین تری داشته باشید.
نکته هفتم:
و نکته آخر اینکه به دنبال خرید فرش های ارزان قیمت نباشید چرا که پولتان را دور ریخته اید و اینگونه فرشها بعد از مدتی مانند گلیم به نظر خواهند آمد. پس از هزینه کردن برای خرید فرش خوب و مناسب نترسید تا نیازی به تعویض کوتاه مدت آن نداشته باشید.
Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =